Mateřská škola Beránek
Malý Beranov 11, 586 03 Jihlava

msmberanov@ji.cz

POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

• Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, do zahájení povinné školní docházky dítěte, je předškolní vzdělávání povinné.
  • Zahájení školního roku 2018/2019 připadá na pondělí 3. 9. 2018.

• Povinné předškolní vzdělávání má formu pravidelné denní docházky v pracovních dnech, a to po dobu souvisle čtyř hodin. Povinná předškolní docházka pro Mateřskou školu Beránek Malý Beranov je stanovena od 7.30 - 11.30 hodin.

• Povinnost školního vzdělávání NENÍ dána ve dnech, které připadají na období školních prázdnin.

• Nepřítomnost dítěte zákonný zástupce bude zaznamenávat do Omluvného listu, který obdrží od učitelů MŠ.

• Pokud zákonný zástupce ví o dlouhodobější nepřítomnosti dítěte v mateřské škole z jiných důvodů než zdravotních (rekreace, rodinné důvody), požádá předem o omluvení dítěte z povinné předškolní docházky prostřednictvím Žádosti o uvolnění dítěte - ke stažení zde Uvolnění dítěte.pdf (43,9 kB) nebo ji obdrží ve třídě.